Tipy na výlet

Rybaření na Gran Canarii

Pokud patříte k fanouškům sportovního rybaření, tak je pro vás ostrov Gran Canaria jako stvořený. Možností celodenního výletu stráveného obklopený oceánem je zde hned několik. Poznat se při takovém výletu dá hned několik různých způsobů chytání mořských ryb, kterých je ve zdejších vodách opravdu velké množství. Jako příklad bychom mohli jmenovat třeba žraloky anebo hejna tuňáků. Pokud budete mít štěstí, tak narazíte i na rejnoka anebo některou z mořských želv. Za celý den rybaření zaplatíte zhruba od nějakých 50 Eur výše.

Výlet na sportovní jachtě Liberty

Krásným výletem je bezesporu také plavba na některé z lodí, které kotví ve zdejším přístavu. Jednou z neznámějších jachet je Liberty. Tato loď je schopna pojmout celkem 14 pasažérů, kteří mohou obdivovat při okružních plavbách krásy ostrova a také podmořský život. Mimo jiné se turisté také mohou naučit, jak s takovou jachtou zacházet. Když bude velké horko, tak jachta jednoduše zastaví na nějakém zajímavém místě a turisté se mohou bez problémů okoupat anebo si vyzkoušet adrenalinovou jízdu na banánech. Na lodi si mohou turisté dát bez problémů oběd, anebo si udělat piknik, pokud si tedy vezmou s sebou nějaké zásoby jídla a pití. Vyzkoušet si pochopitelně lze i rybaření.

Palmitos Park

Fauna a flóra na Gran Canarii v kostce - tak přesně takto se dá v krátkosti vystihnout Palmitos Park. Jedná se o lokalitu, jejíž rozloha činí 240 000 km2. Leží zhruba 10 kilometrů od letoviska Maspalomas. Na první pohled vás v tomto parku zaujmou velká hejna pestrobarevných papoušků. Součástí programu parku je i číslo s těmito papoušky, kteří jsou vycvičení. Zhlédnout ale také můžete bez problémů třeba vystoupení s dravci. V obrovském akváriu, které je nedílnou součástí Palmitos Parku lze spatří více než 4 000 druhů mořských živočichů, kterým dominují pestrobarevné rybky. V místní botanické zahradě ale takém žijí různí suchozemští živočichové, jako jsou opice, pelikáni či hadi. Celá prohlídková trasa je lemována stánky s občerstvením, takže není ani třeba si brát vlastní svačinu.

Treking na Pico de las Nieves

Pico de las Nievas je nejvyšší horou celého ostrova Gran Canaria. V překladu zní jeho název Studna sněmu. Nadmořská výška této hory činí 1949. Na vrchol se musí turisté vydat pěšky, přičemž je třeba se přiobléct, jelikož v nadmořské výšce kolem 2000 metrů se teploty pohybují v jiných mezích, než je tomu u úpatí hory.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist