Praktické informace

Určitě na Kanárské ostrovy last minute a potažmo tedy i na Gran Canarii nejezděte naslepo. Ideální je, když vám přímo německé cestovní kanceláře nabídnou některý z hotelů anebo jiné ubytovací kapacity. Velmi dobré je informovat se o tom, kdy mají Španělé prázdniny a státní svátky. Právě v tyto dny bývá na Kanárských ostrovech doslova přelidněno. Kanárské ostrovy představují destinaci, kterou navštěvují z 60 procent právě Španělé.

Nejlepší je navštívit Kanárské ostrovy mimo sezonu

Turistům je většinou doporučováno, aby Kanárské ostrovy navštívili v období mimo turistickou sezonu. Poměrně důležitá informace se týká stravy. Evropani jsou zvyklí na úplně jinou kuchyni, než je na Kanárských ostrovech. Tradiční jídla turistům z ostatních koutů světa rozhodně nemusí udělat dobře.

Pitný režim je důležitý

Důležité je také dodržování pitného režimu. Předejdete tak úpalu a dehydrataci organismu. Vodu pijte rozhodně raději balenou. Klasická voda tekoucí z kohoutků je jednak mírně slaná a jednak by mohla mít nepříjemné projímavé účinky. Z pláží si budete moci vybrat hned několik. Celková délka pláží je stanovena na Gran Canarii na nějakých 32 kilometrů. Asi nejznámějšími středisky jsou Maspalomas a Playa del Inglés. Místní obyvatelé se nacházejí zejména na pláži Las Melorenas. Ta leží zhruba 20 minut od Maspalomas.

Dodržujte bezpečnost při plavání v moři

Určitě je třeba dbát také vlajek, které jsou umístěny na pobřeží a signalizují, zdali se do moře dá jít, či nikoliv. Zelená vlajka říká, že je všechno v pořádku a vy se můžete vydat za koupáním, žlutá signalizuje menší neklid mořské hladiny a červená takové nebezpečí, že je zakázán vstup do vody. Zásuvky v hotelech či bungalovech jsou naprosto totožné s těmi v České republice, takže není třeba žádného adaptéru.

Bezpečnost pro turisty

Na Gran Canarii je velmi nízká kriminalita, takže se zde turisté mohou cítit prakticky naprosto v bezpečí. Se žebráky a bezdomovci se zde turisté prakticky nesetkají, jelikož zde vlastně ani nejsou. Menším problémem mohou být ilegální přistěhovalci z Afriky, kteří se sem plaví mnohdy na velmi chatrných plavidlech. Když si půjčíte automobil, což není na Gran Canarii nikterak výjimečná záležitost, tak rozhodně nenechávejte žádné cennosti v jeho interiéru. Mohlo by dojít k jejich odcizení a také poškození automobilu, což by vám půjčovny naúčtovaly. Na Kanárských ostrovech se platí Eury, takže by neměl být problém s výměnou peněz. Pokud vám ale hotovost nevystačí, je možné si vybrat v některém z bankomatů, který je zde rozeseta velká spousta.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist