Playa del Inglés

Jedním z nejvyhledávanějších letovisek na ostrově Gran Canaria je bezesporu Playa del Inglés. Rozkládá se v jihovýchodní části tohoto ostrova a z letiště sem trvá cesta přibližně třičtvrtě hodiny. Playa del Inglés nabízí velkou spoustu možností jak naložit se svým volným časem, kterého mají turisté hodně.

Okouzlující pláže přímo pro vás

ako magnet působí na návštěvníky Gran Canarie pláže v Playa del Inglés. Hlavní pláž je dlouhá zhruba 6 kilometrů a pokrývá ji velmi jemný zlatavý písek. Písek nádherně kontrastuje s průzračným mořem. Za výhodu lze také považovat ten fakt, že Playa del Inglés je propojena s dalšími dvěma středisky San Augustin a Maspalomas. Playa del Inglés nabízí třeba možnost minigolfu, klasického golfu anebo třeba tenisu. Mimo jiné se tady také nachází hned několik vodních parků. Z vodních sportů bychom neměli zapomenout například na vodní lyžování a také na jízdu na nafukovacím banánu. Ta může být opravdu adrenalinovou záležitostí. Milovníky romantiky zlákají i večerní procházky po místním přístavu, ve kterém kotví velké množství lodí.

Nezapomeňte na obchodní centra

Vybudováno v Playa del Inglés bylo také hned několik větších obchodních center. Tím nejznámějším se stalo nákupní centrum Yumbo. Z ostatních obchodních zón lze zmínit ještě třeba Metro center a Kasbah. Podél promenád se nachází hned několik stylových restaurací a barů. Jednou z nejlepších je třeba Restaurant Gaučo. Zajímavé podniky jsou ale také Mundo, Merlin anebo Espetanda. Pokud nebudete chtít jíst zdejší kuchyni, tak není problém si dopřát třeba fastfoodové občerstvení.

Jinak je Playa del Inglés známo hlavně velmi živým nočním životem. Nejznámější a nejnavštěvovanější noční podniky najdete v centru Kasbah. Za asi úplně nejznámější podnik lze považovat ten s názvem Cream Pascha. V obchodním centru Yumbo je také proslulý Rickys Kabaret Bar.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist