Las Palmas de Gran Canaria

Hlavní město celých Kanárských ostrovů a logicky i samotného ostrova Gran Canaria Las Palmas de Gran Canaria je opravdovou metropolí, v níž žije celkem 380 000 obyvatel. Jako hlavní město celých Kanárských ostrovů alternuje Las Palmas spolu se Santa Cruz de Tenerife. Celková hustota zalidnění Las Palmas činí přibližně 3 800 lidí na km2. Las Palmas de Gran Canaria se může pochlubit poměrně hlubokou historickou tradicí, jelikož bylo založeno již v průběhu 15. století. Původně se tato metropole jmenovala Real de Las Palmas, nicméně později došlo k jejímu přejmenování. Co se týče etnického složení obyvatel města, tak lze říci, že se jedná o velkoměsto poměrně hodně kosmopolitního charakteru. Nejvíce je zde samozřejmě Španělů, nicméně žijí zde také lidé původem z Portugalska, Ameriky, Velké Británie anebo Německa či Ruska. V katastru hlavního města se nachází celkem pět hlavních pláží.

Las Palmas de Gran Canaria nabízí úžasné pláže

Nejnavštěvovanější pláží, na níž si mohou turisté užívat krásného koupání v čistém průsvitném moři je Las Casteras. Hlavní město Kanárských ostrovů doslova žije kulturou, přičemž návštěvníci mohou zajít třeba do Atlantického centra, kde se dají zhlédnout výstavy moderního umění. Budova Atlantického centra je situována do čtvrti zvané Vegueta a charakterizuje ji hlavně krásná fasáda mající původ již v 18. století. Budete-li chtít spatřit historii, pak nezbude než se vydat do Museo Canario. Leží ve stejné čtvrti jako Atlantické centrum, ale založeno bylo až na konci 19. století. Podívat se mohou návštěvníci zejména do zdejší knihovny, která čítá celkem 60 000 knih. Z dalších muzeí, která se nacházejí na území hlavního města Kanárských ostrovů, jmenujme třeba Muzeo Nestor či Casa Museo de Colón, které je situováno do katedrály na náměstí Plaza de San Antonio Abad. Zajímavá divadelní představení lze navštívit v Divadle Peréze Galdóse. Mimo divadelní představení zde uvidíte také nádherné interiéry, které jsou ovšem dílem až 19. století, jelikož na jeho počátku divadlo vyhořelo. Kultura mnohdy návštěvníky města potká již na samotných ulicích, jelikož se zde v pravidelném intervalu koná poměrně známý karneval. Pokud jej budete chtít stihnout, tak je třeba se na Kanárské ostrovy vydat na přelomu měsíců ledna a února.

Jinak noční život v Las Palmas je hodně živý, zejména spousta diskoték v proslulé čtvrti Santa Catalina tuto skutečnost jen potvrzuje!

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist