Gran Canaria a doprava po ostrově

Gran Canaria je z pohledu infrastruktury velmi vyspělým ostrovem. Nejčastěji využívají turisté půjčoven automobilů. Když si půjčíte vůz, můžete se dostat prakticky kamkoli, kde zrovna budete chtít. Prozkoumáte tak i oblasti, kam byste se za pomocí autobusových linek rozhodně nedostali. Půjčení automobilu je také ideální variantou z pohledu ekonomického. Pohonné hmoty jsou z pohledu ceny velmi příznivé a cena půjčení vozu je tak minimální.

Pronájem vozů na ostrově

Nejlepším místem, kde si můžete některý z vozů pronajmout, je letiště mající stejný název jako hlavní město Gran Canarie, tedy Las Palmas. Jedná se v podstatě o největší letiště na celých Kanárských ostrovech. Na letišti sídlí také většina společností, které se zabývají půjčováním automobilů. Řídit automobil na Gran Canarii může prakticky kdokoli, komu již bylo 21 let a vlastní déle než jeden rok řidičský průkaz. Silnice na ostrově jsou ve vynikajícím stavu, takže automobil při svých toulkách příliš neponičíte. Jinak se po silnicích dostanete prakticky kamkoli, kam se vám zamane, jelikož silniční síť na Gran Canarii je poměrně hustá.

Hromadná doprava na ostrově

Když se zmíníme o hromadné dopravě, tak ta je představována zejména linkovými autobusy. Vlaky na Gran Canarii nejezdí, jelikož zde nebyla vybudována železniční síť. Autobusy jsou schopny plně absenci železniční sítě alternovat. Autobusové zastávky jsou značeny velmi pečlivě a jistě je nepřehlédnete. Autobusy na ně zajíždějí poměrně často a v pravidelných intervalech. Co se týká tvaru, tak autobusy vypadají na první pohled poměrně neohrabaně díky své robustní konstrukci, nicméně opak je pravdou. Řidiči umí s těmito vozy jezdit tak dobře, že jim nedělají problém žádné členitosti typu strmých zatáček anebo jízdy z příkrých kopců. Autobusům se na Gran Canarii říká buď klasicky bus anebo gua gua. Jízdenku si mohou pasažéři zakoupit přímo u řidiče. Dá se zakoupit i přímo karta, ze které se vám budou odečítat jednotlivé body při každé jízdě autobusem. Na tento typ karty získají zákazníci také poměrně slušnou slevu. Menší problém nastane na větších nádražích, kde se dá mnohdy vyznat jen s vypětím všech sil. Do horských oblastí se prostřednictvím autobusové hromadné dopravy pravděpodobně nedostanete.

Zkuste třeba taxíky

Určitou alternativu skýtají také taxíky, nicméně jejich služby jsou poměrně neúměrně drahé, ostatně jak je tomu i v jiných španělských metropolích.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist